Dlaczego warto konserwować podwozie?

Podczas codziennej jazdy, niezależnie od pory roku, podwozie ma kontakt z błotem, wodą, solą drogową, lodem, czy też drobnymi kamyczkami ciągle strzelającymi spod kół. Dbanie o kondycję podwozia pozwala utrzymać samochód w dobrym stanie technicznym, a co za tym idzie – zwiększyć bezpieczeństwo. Konserwując je zachowa dłużej wytrzymałość, a przez to samochód rzadziej będzie wymagał napraw, będzie lepiej wytłumiony oraz co najważniejsze – unikniemy tam korozji i zaoszczędzimy na przyszłych naprawach blacharskich.

Dlaczego warto powierzyć  to zadanie nam?

Bo zrobimy to dobrze przy wykorzystaniu profesjonalnych środków. Niezależnie od sezonu podwozie ciągle narażone jest na korozję – zaaplikowanie odpowiednich preparatów na dobrze przygotowaną powierzchnię jest kluczowe, aby konserwacja podwozia spełniała swoje zadanie.

Kiedy najlepiej je wykonać?

Warto zwrócić uwagę na ten temat już w kilkuletnich samochodach. Konserwacja podwozia fabryczna mogła już ulec osłabieniu lub zniszczeniu, przez co newralgiczne punkty samochodu stają się odsłonięte. Zdecydowanie zalecamy zabieg konserwacji podwozia przed sezonem zimowym.